Przejdź

Kobiety obdarzone przez naturę kręconymi włosami często niezbyt za nimi przepadają. Odpowiedzią na potrzeby tej grupy klientek jest nanoplastia. Na czym polega ten zabieg?

Nanoplastia Łódź – na czym polega?

Nanoplastia, czyli inaczej nanoplastyka, to technika trwałego prostowania włosów, która wykorzystuje specjalne preparaty do stworzenia długotrwałych efektu prostych włosów. Proces ten polega na użyciu karbocysteiny oksoacetamidowej, które stanowią połączenie kwasu octowego, kwasu glioksylowego i cysteiny. Do zabiegu stosuje się także kolagen, keratynę, olejek arganowy i substancje nawilżające. Wnikają one w trzon włosa, rozbijając wiązania powodujące powstawanie loków i fal. Proces ten jest często szybszy i bardziej efektywny niż tradycyjne metody prostowania. Rezultaty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy, zwykle maksymalnie do pół roku. Nanoplastia to świetna opcja dla osób szukających długotrwałego rozwiązania dla swoich kręconych lub falowanych włosów.

Jak przebiega nanoplastia włosów?

Nanoplastia włosów to nowa metoda stylizacji włosów. Proces polega na prostowaniu pasm włosów przy użyciu specjalnego preparatu, który je prostuje. Zabieg obejmuje prostowanie pasmo po paśmie. W rezultacie włosy stają się gładsze i prostsze. Ostatni etap polega na umyciu włosów odpowiednim szamponem. Czas trwania, w zależności od gęstości i długości włosów, zajmuje od 3 do 6 godzin. 

Nanoplastia Łódź – dla kogo jest dedykowana?

Nanoplastia została stworzona z myślą o mężczyznach i kobietach z kręconymi włosami, którym zależy na długotrwałym efekcie prostych pasm. Przeznaczona jest dla osób, którym zależy na odmianie wyglądu swojej fryzury. Dzięki zaledwie jednemu zabiegowi, którego czas trwania nie przekracza sześciu godzin, można na wiele miesięcy zapomnieć o niesfornych, trudnych do stylizacji i potarganych lokach. 

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów – różnice

Keratynowe prostowanie włosów i nanoplastia Łódź to dwa popularne zabiegi prostowania włosów, które stosuje się, by uzyskać gładkie i proste pasma. Oba zabiegi polegają na zastosowaniu odpowiednich substancji, które rozbijają wiązania we włosach i ułatwiają ich układanie. Główną różnicą między tymi dwoma zabiegami jest rodzaj użytej substancji. Keratynowe prostowanie włosów wykorzystuje substancje chemiczne na bazie formaldehydu do rozbijania wiązań we włosach, natomiast nanoplastia bazuje na stosowaniu produktów organicznych i bezpiecznych. Substancja ta nie zawiera formaldehydu i jest uważana za mniej szkodliwą dla włosów czy skóry głowy. Poza tym nanoplastia daje efekty, które utrzymują się dużo dłużej niż keratynowe prostowanie włosów. Różnica polega również na możliwości stylizowania włosów krótko po zabiegu. W przypadku nanoplastii włosy można od razu wiązać, czesać czy myć, a po zaledwie kilku czy kilkunastu dniach poddać je rozjaśnianiu czy farbowaniu. Natomiast w przypadku keratynowego prostowania włosów należy wstrzymać się przez pierwsze dni z ich stylizowaniem. 

Nanoplastia Łódź – ile kosztuje?

Zabieg nanoplastii to koszt rzędu od 500 do 1200 złotych. Cena może się różnić w zależności od tego, jak mocno włosy się kręcą oraz jaką mają gęstość i długość.

Salon fryzjerski

LUISSE

Łódź, Ogrodowa 8

wtorek – piątek: 1000 – 1800
sobota: 800 – 1400
Salon fryzjerski

Salon przedłużania włosów

LUISSE

Łódź, Łagiewnicka 59

wtorek – piątek: 1000 – 1800
sobota: 900 – 1500
Salon przedłużania włosów

Salon fryzjerski

LUISSE

Zgierz, Dąbrowskiego 5

poniedziałek – piątek: 1000 – 1800
sobota: 900 – 1500
Salon fryzjerski

Salon fryzjerski

LUISSE MAN

Łódź, Ogrodowa 8

poniedziałek – piątek: 800 – 1800
poniedziałek – piątek: 1200 – 2100
Salon fryzjerski